Lenka Vaňková

Vystudovala jsem psychologii na FF MU v Brně a jsem frekventantkou komplexního výcviku v integrativní Gestalt psychoterapii (INSTEP).

V době studií mě zajímala psychologie v paliativní péči, pracovala jsem s lidmi na konci života a bylo pro mne velmi inspirující zažít, jak lidé opouštějí svůj život klidně a smířeně, pokud ve své dosavadní cestě naleznou smysl a pokud je nasloucháno jejich potřebám.

Poté jsem pracovala s lidmi dlouhodobě nezaměstnanými, potýkajícími se závislostmi na alkoholu, drogách a hazardních hrách, lidmi bez domova. Práce s těmito lidmi ve mně zanechala dojem, že respekt, zájem a snaha o porozumění dokáží pomoci k důležitým životním změnám.

Od roku 2013 se má pozornost přesunula k otázkám vývoje a výchovy malých osobností díky narození našich čtyř dětí. Poznala jsem a neustále se učím, jak je rodičovství náročná a inspirativní disciplína, a proto jsem vedla podpůrnou skupinu pro rodiče a své zkušenosti jsem zúročila při psaní článků věnující se výchově dětí a rodičovství dostupných ZDE.

Od roku 2023 poskytuji psychologické poradenství pro děti i dospělé.

banner

Kontaktní formulář

Rychlý kontaktní formulář.